PHOENIX 1-2 VËLLAZNIMI

KF Vëllaznimi ka arritur fitoren e parë në xhiron e tretë të sezonit 2023/24, ishte një lojë shumë e mirë dhe me shumë raste. Nikson Memaj arriti të shënoj në minutën 27-të për epërsinë e KF Vëllaznimit, kurse vendasit barazuan në minutën 33-të me Egzon Kurteshin dhe kështu përfundoi pjesa e parë me rezultat të barabart, në pjesën e dyte kishte më shumë raste nga të dyja palët ku në minutën 48-të akordohet penalti në të mirë të KF Vëllaznimit. Nga penaltia ishte i sakt lojtari Mark Bushaj duke e quar rezultatin në 1-2 në të mirë të KF Vëllaznimit ku dhe me këtë rezultat përfundoj ndeshja.

PHOENIX 1-2 VËLLAZNIMI
Golashënues:
⚽️Nikson Memaj
⚽️Mark Bushaj (p)

Leave a Reply