SPORT

JUNIORËT: VËLLAZNIMI vs RONI 19

Java e 10-të në Ligën e Parë Junior do të zhvillohet të dielen me 05.11.2023 ndërmjet KF Vëllaznimi dhe KF Roni 19 nga Prishtina....
SPORT

LUM BAKALLI PJESË E SHQIPËRISË U17

Njoftim KF Vëllaznimi ka pranuar kërkesën zyrtare nga Kombëtarja Shqiptare e futbollit për kategorin U-17 për lojtarin tonë Lum Bakalli. Lum Bakalli i cili...
SPORT

VËLLAZNIMI 1-0 SUHAREKA 23

KF Vëllaznimi ka arritur të shënoj fitoren e parë si vendas në xhiron e 9-të të Liges së Parë. KF Vëllaznimi 1-0 KF Suhareka...
SPORT

KF VËLLAZNIMI – FC SUHAREKA

#NEXTMATCH LIGA E PARË – JAVA 9  KF VËLLAZNIMI – FC SUHAREKA  Stadiumi i Qytetit – Gjakovë  E Shtunë: 21.10.2023  Ora 13:00 #FORCAVËLLAZNIM...
SPORT

Ardian Mema Kryetrajner i KF Vëllaznimit

NJOFTIM Me shumë kënaqësi ju njoftojmë se sot klubi ynë ka arritur marrëveshje me kryetrajnerin Ardian Mema. Trajneri Mema vjen pas eksperiencave në Superioren...